Morčecí červenec

Pastva_detailTak za sebou máme červencovou morčecí dovolenou... Poslední červnovou sobotu jsme vyrazili na chalupu a s sebou vezli kompletní sestavu našich morčátek. Morčecí program byl jednoduchý - vesele spásat trávu na dvorku a 15. července se vydat na výstavu morčat na ústeckou Větruši.

Počasí bylo ze začátku krásné, večery a noci teplé, takže vybraná skupinka morčat zůstávala ve výběhu celý den i noc (na noc samozřejmě důkladně zadeklovaní, aby se k nim nedostala případná návštěva kočky domácí či jiného nezvaného hosta). Ještě, že jsme neusnuli na vavřínech a tvořili další boudičky a hlavně podlážky... Jen co jsme totiž všechno dodělali, postavili boudičky na podlážky a pěkně hlodavcům podestlali, změnilo se počasí a sem tam i přívalový déšť se objevil... Morčouni nicméně všechny nástrahy počasí přečkali v suchu, jen my každou chvíli běhali a odkrývali a zakrývali výběh podle toho, jak se zrovna mračilo... 

Celkový pohled na ohrádku, pro sedm samic a dva páry byl takovýto (vzadu je ještě jedna ohrádka - klučičí, obě mají rozměr 2 x 2 metry):

Pastva_nove_domky

Přestože jsme morčouny pravidelně stěhovali, bylo třeba dokrmovat. Sedm holek spáslo plochu 2 metrů čtverečních za pár hodin...

Pastva_krmeni

 

...včetně doby pro nabrání nových sil na další pastvu.

Pastva_odpocinek

 

Kluci se nedali zahanbit a sekali rovněž. Na ony 2 čtvereční metry byli ale maximálně dva, takže jim stanoviště vydrželo o poznání déle :)

Pastva_kluci

 

Suma sumárum se morčouni měli asi celkem hezky, soudě dle toho, že po třech týdnech, které někteří strávili pouze venku, odmítali být uloveni, nastrkáni do přepravek a odvezeni zpátky domů, do svých panelákových kotců... Ani se jim nedivím, kdyby to šlo, nechali bychom je venku třeba přes celé léto, vypadají tam totiž tak spokojeně... No, snad zase příští rok.

 

VÝSTAVA NA VĚTRUŠI

15. července se na výletním zámečku Větruše konala první ústecká morčiáda. Jakožto ústečáci jsme nemohli chybět, i když jsme zrovna venčili hlodavce o pár desítek kilometrů vedle...

Na výstavu jeli Quax, Velma, Träumelinchen a Hermínka, která sice není členem naší CHS, ale je naší buffovou odchovankou. Morčouni zabodovali a všichni si odvezli čekatelskou kartičku...

Ohromnou radost nám na výstavě udělala další naše odchovanka, červená Gábinka Albis. Od paní majitelky jsme se dozvěděli, že už je nějakou dobu šampionkou a na Větruši získala třetí kartičku na grandšampiona...S takovým kukučem, není divu :)

Vystava_Gabinka

Výstava byla každopádně moc hezká, v krásných prostorech, a díky počasí a tomu, že se po čtrnáctidenní pauze rozjela lanovka na Větruši, i s plno návštěvníky... Jestli se bude konat i příští rok, rozhodně si ji nenecháme ujít :)

 

Vystava_navstevnici

 

Tak, a tolik prozatím morčecí červenec...

Rekonstrukce stránek

Probíhá rekonstrukce stránek, proto prosím omluvte menší "rozházenost". Na úpravách usilovně pracujeme.

Náhodný obrázek

jasmnka 2010-w010.jpg